Yüz Yüze Psikolojik Danışmanlık

Terapi nedir?

Terapi, kişiye günlük yaşantısını olumsuz şekilde etkileyen stres faktörleriyle başa çıkmasını öğreten bir süreçtir. Terapide, kişinin kendiyle ilgili farkında olmadığı pek çok şeyi görme şansı olur. Kişi duygularının, düşüncelerinin ve davranışlarının; neden, nasıl, hangi zamanlarda, ne şekilde ortaya çıktığını fark eder. Terapide kişinin sorun yaşadığı bütün alanlar üzerinde çalışılır. Bu alanlar; gündelik yaşamdaki stresler, kaygılar ve korkular, ilişki sorunları, aile içi çatışmalar, okul ya da meslek hayatın da ki aksaklıklar olabilir.

Yüz yüze terapiye karar veren danışanlarımız randevularını alarak kurumumuza gelip, psikoluğumuz ile görüşürler. Türkiye şartlarına göre 50 dakikalık bir görüşmedir. İlk seansta danışan dinlenir, danışan öyküsü alınır ve danışanın durumuna göre bir yol haritası çizilir ve seanslara devam edilir.

Ayrıca diyet danışmanlık hizmeti alan danışanlarımızın da psikoloğumuz ile 20 dakikalık ön görüşmeleri vardır. Bu ön görüşme esnasında hem danışanlarımızla tanışmak hem diyetin motivasyon kısmında birlikte olmak istiyoruz.

 

Online Psikolojik Danışmanlık

En genel anlamıyla; kişinin bilgisayara destekli bir sistemle (Skype, e-posta, whatsapp vb.) profesyonel bir danışmandan psikolojik danışmanlık ya da destekleyici bir terapi hizmeti alma durumu tanımlanır. Online psikolojik danışma desteği almaya karar vermiş bir kişi, ilk olarak telefonla ya da internet üzerinden destek alacağı uzmanla iletişime geçer. Bu görüşme ile online psikolojik danışma kuralları ve çerçevesi belirlenir. Danışan bu kuralları ve çerçeveyi kabul ettiği takdirde gerekli prosedürler gerçekleşir ve süreç başlar.